“Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım”

20140614_204316 2013’ün aksine 2014 yılı daha üçüncü gününden Ferhan Şensoy’un Ferhangi Şeyler oyunuyla birlikte doludizgin tiyatro ile başlamıştı ki bugünlerde yılı yarılamışken neredeyse her aya düşecek bir tiyatro oyunu izleme şansımız olduğunu fark ettim.Lakin bunlardan en sonuncusu bize farklı bir atmosfer yaşattı ki gerçekten çok keyif aldık.

Geçtiğimiz cumartesi akşamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tiyatrolarının düzenlediği ‘Açıkhava Yaz Oyunları’ kapsamında Haldun Taner’in bol kinayeli oyunu ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ı izledik.Açıkhavada film izlemiştim daha önce fakat tiyatro izleme deneyimim hiç olmamıştı.Merakla daha erkenden Harbiye’deki Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nun yolunu tuttuk.Açık havada ne yaparsanız yapın keyifli oluyor zaten ama tiyatro izlemenin keyfi bambaşkaymış meğer! Hafif esen rüzgarın, alacakaranlık somona çalan pembe gökyüzünün altında capcanlı bir görüntüye maruz kalmak gerçekten insan hayatındaki en unutulmaz anlardan biri oluveriyormuş.

Oyun hakkında daha önce izlemiş olduğum okul tiyatrosundan bir fikrim vardı ancak güncellenmiş hali ve eklenen teknoloji sayesinde bildiğimden çok farklı bir oyun izliyormuş hissine kapıldım.Anlatıcılar ve oyuncuların şahane performansları, müzikalle yoğrulmuş bolca sahne eşliğinde pek tadından yenmez bir yaz akşamı oldu nitekim.

Bu yıl biraz geç kaldım ve açıkhavada yalnızca bir oyun izleyebildim ama önümüzdeki yıl için birkaç bilet almaya şimdiden kararlıyım.

Ayrıntılı bilgiye ulaşmak isteyenler için: http://www.ibb.gov.tr/sites/sehirtiyatrolari/tr-TR/Sayfalar/Oyun.aspx?oyunid=418

20140614_211513

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s